Jan Łukasiewicz
Jan Łukasiewicz był autorem nowatorskich prac z dziedziny logiki trójwartościowej, twórcą notacji polskiej, tj. sposobu zapisu wyrażeń arytmetycznych szeroko stosowanego w informatyce do dnia dzisiejszego. Znacząco przyczynił się do upowszechnienia logiki na terenie Niemiec. Jan Łukasiewicz urodził się 21 grudnia 1878 r. we Lwowie, zmarł 13 lutego 1956 r. w Dublinie.Stanisław Leśniewski
ur. 28 III 1886, Sierpuchowo (Rosja), zm. 13 V 1939, Warszawa,
logik, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli lwowsko-warszawskiej szkoły filozoficznej.1916
wydał Podstawy ogólnej teorii mnogości
1919–39
był profesorem na Uniwersytecie Warszawskim
lata 20.
stworzył system ontologii
lata 30.
opracował prototetykę (naukę o twierdzeniach podstawowych)
13 V 1939
zmarł w Warszawie
Marian Rejewski
Urodził 16 sierpnia 1905 r. w Brombergu .W 1929 r. ukończył studia na wydziale matematyczno-przyrodniczym Uniwersytetu Poznańskiego. Polski matematyk, wybitny kryptolog, który w 1932 roku złamał kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, twórca tzw. „bomby Rejewskiego” oraz prekursor nowoczesnych metod łamania szyfrów.
Stanisław Ulam
Równocześnie Ulam zainteresował się matematyką i w 1934 roku uzyskał doktorat z tej dziedziny. Wraz z kilkoma znanymi uczonymi (m. inn. Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Mazur) współtworzył Lwowską Szkołę Matematyczną.W 1935 roku został zaproszony przez Johna von Neumanna do Stanów Zjednoczonych, gdzie został zatrudniony na Uniwersytecie Princeton. Następnie zaś rozpoczął pracę na Uniwersytecie Harvarda.
W 1941 roku Ulam został profesorem na Uniwersytecie w Wisconsin, uzyskał również amerykańskie obywatelstwo i ożenił się z Francoise Aron. Uczony należał do zespołu pracującego nad projektem Manhattan zmierzającym do wyprodukowania bomby atomowej.
Wacław Sierpiński
Polski matematyk, jeden z czołowych przedstawicieli warszawskiej szkoły matematycznej i twórców polskiej szkoły matematycznej. Pozostawił olbrzymi dorobek naukowy, obejmujący, poza wieloma książkami, 724 prace i komunikaty, 113 artykułów i 13 skryptów. Znane osiągnięcia: Trójkąt Sierpińskiego, Dywan Sierpińskiego, Sierpiński curve, Liczby Sierpińskiego.